Баннер

Військово-цивільна адміністрація Донецької області запроваджує моніторинг дотримання прав людини при перетині КПВВ

НОВОСТИ - ОФИЦИАЛЬНО

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Віктор Андрусів, в. о. заступника керівника Донецької обласної військово-цивільної адміністрації 10 серпня в Києві взяв участь у презентації спільного проекту "Прифронтова інспекція" з моніторингу дотримання прав людини на контрольних пунктах в'їзду-виїзду (КПВВ). Проект здійснюється громадською організацією "Фундація.101" за сприяння Уповноваженого Верховної ради України з прав людини, обласної адміністрації та за фінансової підтримки People's Project.

 

Проект являє собою моніторинг контрольних пунктів в’їзду-виїзду на лінії зіткнення у Донецькій області на предмет дотримання прав людини, а також щодо виконання органами державної влади вимог "Тимчасового порядку контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів та вантажів (товарів) через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей".

Очільник "Фундації 101" Андрій Богданович каже про дві ключові проблеми в контексті цього питання: перша – це довготривала процедура отримання дозволу на перетин лінії зіткнення, а друга – довготривала процедура самого перетину лінії зіткнення, перевірки осіб і транспортних засобів.

Моніторинг правозахисники планують розпочати через два тижні з пункту пропуску в Артемівську. Триватиме перевірка протягом місяця. Також будуть досліджуватися питання, як перевіряючи органи ставляться до людей, що перетинають лінію розмежування, чи є питна вода, туалети, чи передбачені місця для схову у випадку обстрілу тощо.

Очікується, що завдяки громадському контролю за діяльністю осіб, що здійснюють пропускний режим на контрольних пунктах в’їзду-виїзду, буде зруйнована корупційна схема здирництва коштів з громадян України при перетині лінії зіткнення. За рахунок надання рекомендацій Донецькій обласній військово-цивільній адміністрації та Уповноваженому Верховної ради України з прав людини, після їх втілення, буде покращена система перетину контрольних пунктів в’їзду-виїзду.

За інформацією Михайла Чаплиги, представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, наразі КПВВ обладнуються по новітнім зразкам, що дозволить зменшити час пропуску, вирішувати гуманітарні питання та дозволить зосередити усі служби в одному місці. Наступним етапом стане запровадження посади Регіонального координатора по зв’язками з громадськістю у Донецькій області  – представника Омбудсмена на громадських засадах.

На думку Віктора Андрусіва, в. о. заступника керівника Донецької обласної військово-цивільної адміністрації, зараз існує багато суперечливої інформації про процес перетину лінії зіткнення, і населення має бачити, що до них дослухаються. Він також зазначив, що місцева влада планує у найближчі тижні забезпечити роботу логістичних центрів: ринків, які мають зменшити навантаження потоку людей на КПВВ, що їдуть за продуктами та пенсіями. Віктор Андрусів висловив сподівання, що у подальшому дію проекту буде поширено також і на прифронтові міста.

Интересная статья? Поделись ей с другими:

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

КАЛЕНДАРЬ ОБНОВЛЕНИЙ

2019
Июнь
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Правила использования авторских материалов, размещенных на  сайте krampravda.dn.ua
В печатных изданиях материалы c krampravda.dn.ua можно использовать с указанием источника.
Использование материалов интернет-изданиями (сайтами), полностью или частично,  или ретрансляция контента в социальные сети разрешены только при условии размещения прямой гиперссылки, не закрытой от индексации поисковыми системами.
 
Материалы, размещенные в рубрике "Деловая жизнь", публикуются на правах рекламы.