Баннер

Юрій Дмитришин: «Ми все-таки доб’ємось того, що медицина в зоні АТО буде на найвищому рівні»

В зоні проведення Антитерористичної операції активну діяльність веде Добровольчий медичний батальйон «Святого серця». Про особливості роботи цього підрозділу розповідає його керівник Юрій Дмитришин.

 

– Юрію, розкажіть будь ласка, з чого усе починалося?

Початок був довгим. Першою організацією, яку ми створили була «Швидка медична допомога Майдану». Наші медики надавали допомогу всім людям на території київського Євромайдану, незалежно від політичних переконань, в тому числі, співробітникам правоохоронних органів. Пізніше було засновано іншу організацію – «Допомога армії України», яка допомогла українському війську орієнтовно на 40 мільйонів гривень. Ну а потім, так як я сам медик, як і багато моїх побратимів, ми повернулися до свого рідного покликання і створили Добровольчий медичний батальйон «Святого серця». Все почалося з того, що українська діаспора Канади передала нам перші автомобілі: дві швидкі та два джипи. На базі однієї з автівок ми зробили сучасний мобільний стоматологічний кабінет. Інші автомобілі використовуються для перевезення різноманітних гуманітарних вантажів.

– Тобто окрім медичної допомоги ви займаєтеся ще й волонтерською діяльністю?

Так. Ми неодноразово, разом з Головним управлінням з надзвичайних ситуацій Донецької цивільно-військової адміністрації, організовували виїзди до населених пунктів області, де найбільше потребувалася допомога. І в міру наших можливостей намагалися полегшити життя місцевому населенню.

– А як щодо стоматологічних послуг?

Щодо стоматології, то тут робота кипить. Щодня приймаємо по 20-30 пацієнтів.

Стоматологічні послуги які ми надаємо – найвищого рівня. Ми використовуємо те ж обладнання та матеріали, що і в приватних клініках. Стерилізація як приміщення так і інструментів навіть в польових умовах також на найвищому рівні. Якістю лікування приємно здивовані всі наші пацієнти. Близько 90% бійців, які скористалися нашими послугами, були легко шоковані тим, як можна полікувати зуби навіть на передовій.

Якщо наприклад взяти по вартості, то ми в день в середньому лікуємо пацієнтів на 20 тисяч гривень. В приватній клініці де я працюю, вартість лікування одного зуба ускладненого пульпітом в середньому від 2 до 2,5 тисяч гривень. Ми ж надаємо усі послуги абсолютно безкоштовно. Тож відбою від бажаючих полікуватися немає. От нещодавно 2 дні провели у 73 ВТГ в Слов’янську. Мали 10 пацієнтів, ендодонтичне лікування та реставрації. Один із солдатів розповів, що у нього через 2 тижні весілля і попросив зробити "голівуд". Зробили!))) Вдячні пацієнти проводжали нас звідти колоною. Безліч емоцій, вражень, та відчуття потрібності.

Окрім стоматологічних послуг надаємо також і першу допомогу. Наприклад я, в Естонії, закінчив курси НАТО з тактичної медицини і отримав сертифікат міжнародного значення, що дійсний у всіх країнах-членах НАТО. Зараз же, ми ці стандарти плануємо запроваджувати тут, в Україні. Поки що, готуємо матеріальну базу.

– Як дізнаєтеся де найбільше потребують вашої допомоги?

З першим виїздом нам допоміг голова Донецької ОДА. У Антитерористичному центрі він дізнався де найбільше потребують нашої допомоги. Це була 30 омбр, до якої ми, у підсумку, завітали кілька разів. Вилікували там усіх «важких» пацієнтів. Далі неодноразово були в 95-ці та інших бригадах і підрозділах. А потім пішло-поїхало. Запрошення посипалися одне за одним.

Звичайно, в деякі підрозділи ми їздимо не один раз. Інколи не встигаємо прийняти всіх пацієнтів. Є також люди, яких потрібно повторно приймати, хоч ми і стараємося, щоб все було в зроблено в одне відвідування. Адже невідомо, чи зможе вона наступного разу потрапити до нас на прийом. Нажаль, був випадок, коли до нашого лікаря був записаний боєць на повторний прийом, який так і не зміг прийти. Він загинув напередодні…

Крім військових ми надаємо допомогу і мирним мешканцям. Про свій приїзд, ми заздалегідь попереджуємо місцеву адміністрацію. Часто вони самі нам телефонують. Запитують коли ми можемо приїхати. Нещодавно дзвонили з Артемівська, говорили що потребують нашої допомоги. Вони почули по телебаченню, що в рамках цивільно-військової співпраці працює такий проект і дуже хотіли б з нами познайомитися для того, щоб співпрацювати.

У Слов’янську нещодавно провели стоматологічний огляд близько двохсот дітей. Також стоматологічні послуги надавали у центрі переселенців.

– Чи співпрацюєте ви з військовими медиками?

Так, ми тісно співпрацюємо і з військовими медиками, зокрема тими, які знаходяться в штабі АТО. Днями спілкувався з головним військовим стоматологом. Потрібно було узгодити те, яким чином цивільні медики можуть надавати стоматологічні та інші послуги в зоні АТО не лише військовослужбовцям, а й мирним мешканцям. Зокрема йшла мова про ліцензування лікарської діяльності в пересувних та інших пунктах, які ми або вже обладнали, або будемо обладнувати.

Варто також зазначити, що коли ми були на нараді в 66-ому мобільному госпіталі Міністерства оборони, ми були дуже приємно вражені. На власні очі побачили, що за рік часу військова медицина не те, що змінилася, вона повністю перевернулась з ніг на голову. Там все йде до міжнародних стандартів. 66-ий госпіталь надзвичайно якісно укомплектований, там можна надавати будь-яку допомогу і спеціалісти там висококласні. Хотілося б і краще, але надзвичайно здивовані і цією ситуацією, яка на даний момент існує.

– З якими проблемами найчастіше доводиться зіштовхуватися?

Найгостріша проблема зараз з фінансуванням. Його катастрофічно не вистачає. Телефонуємо своїм друзям та знайомим, чи навіть ходимо і просимо допомогти або грошима, або медикаментами, одягом чи продуктами харчування. Були проблеми з житлом в зоні АТО, але дякуючи Донецькій обласній військово-цивільній адміністрації вона була вирішена. Нам надали кімнату в гуртожитку. Звичайно ж, постійно виникають проблеми з автомобілями, а точніше з їх ремонтом. Поки що, з цим також важко, але ми намагаємося у будь-який спосіб вирішувати і ці проблеми.

– А як щодо юридичних питань, чи йдуть вам на зустріч у Міністерствах?

Надзвичайно приємно, що в Міністерстві охорони здоров’я та в Міністерстві оборони нас дуже тепло приймають, і повністю сприяють нашій діяльності. Днями провели робочі зустрічі з заступником міністра охорони здоров'я Віктором Шафранським та головним стоматологом Міністерства Оборони Михайлом Лещишином щодо ліцензування лікарів добровольців у зоні АТО. Важливо і те, що в усіх є розуміння ситуації та спільна позиція щодо юридичного оформлення лікарів, які за власної ініціативи працюють в зоні АТО та виконують великий об'єм лікувальної роботи. Комітет Верховної Ради з питань охорони здоров'я також з своєї сторони активно долучається до вирішення даних питань. Сподіваємось що спільними зусиллями робочі групи внесуть правильні зміни до ліцензійних умов , а перебування лікарів у зоні АТО буде юридично закріплене. Внаслідок цього пацієнти будуть отримувати таку необхідну їм медичну допомогу. Також завдяки нашим зусиллям лікарі інших спеціальностей зможуть організовувати пересувні кабінети, амбулаторії, міні шпиталі.

– Скільки людей зараз у вашому батальйоні?

Поки-що батальйоном нас важко назвати. В нашій команді 15 людей орієнтовно. Усі вони працюють на волонтерських засадах. В основному це стоматологи які займаються приватною практикою. Також є лікарі які працюють в державних лікарнях. Їм дається відкріплення з роботи на місяць чи два згідно наказу Міністерства охорони здоров’я № 913 і вони їдуть працювати в зону АТО.

– А чи є у вашій команді люди родом з Донеччини?

Так, в нашій команді є лікар із Донецька. Нещодавно його показали по місцевому ТБ, і сусіди до його бабці приходили і казали, що «ваш внук допомагає укрофашистам і т.д.». Він дуже засмутився. Каже «шкода, що я туди більше ніколи не повернуся в свій рідний Донецьк».

– Що плануєте на майбутнє?

В планах у нас зробити пересувну амбулаторію, де будуть надаватися послуги кардіолога, офтальмолога, гінеколога. Також там буде лабораторія для аналізів та ультразвукова діагностика. Хочемо обладнати ще кілька мобільних стоматологічних кабінетів. Ще одним пріоритетним завданням є пошук коштів для придбання цифрового пересувного флюорографа, так як рання діагностика туберкульозу є надзвичайно актуальним питанням в зоні АТО. Адже багато мирних людей живуть по підвалах, бійці в бліндажах, а такі умови є надзвичайно сприятливими для розвитку цього захворювання.

– Ваші побажання?

Нам катастрофічно не вистачає персоналу. Хотілося б, щоб людей було більше. Чим більше людей, тим більше допомоги ми б надали. Було б у нас більше лікарів-стоматологів і асистентів, ми б могли працювати і цілодобово. Можна було б, як мінімум, в два рази більше прийняти пацієнтів. Обладнання і забезпечення поки-що дозволяє нам це зробити. Нам потрібні лікарі-стоматологи, медсестри, асистенти стоматологів. Це можуть бути навіть студенти стоматологічних факультетів, або лікарі інтерни.

Ми сподіваємося, що крок за кроком, поступово, бачачи нашу роботу, люди будуть зголошуватися, і ми все-таки доб’ємось того, що медицина в зоні АТО буде ще на вищому рівні.

- Куди люди можуть звертатися щоб приєднатися до Вашої команди?

Можуть звертатися за телефонами гарячої лінії: 0630703720 або 0681691127. Також нас можна знайти у соціальній мережі «Фейсбук».

– Дякую за розмову і за Ваш вклад у нашу спільну перемогу.

Интересная статья? Поделись ей с другими:

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

КАЛЕНДАРЬ ОБНОВЛЕНИЙ

2019
Июль
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Правила использования авторских материалов, размещенных на  сайте krampravda.dn.ua
В печатных изданиях материалы c krampravda.dn.ua можно использовать с указанием источника.
Использование материалов интернет-изданиями (сайтами), полностью или частично,  или ретрансляция контента в социальные сети разрешены только при условии размещения прямой гиперссылки, не закрытой от индексации поисковыми системами.
 
Материалы, размещенные в рубрике "Деловая жизнь", публикуются на правах рекламы.