Баннер

Віддавна славиться Україна піснями, оксамитовими голосами і через те, певно, зовуть її солов’їною.

МНЕНИЕ - Светлые чувства

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Найкращою візитною карткою, що вже понад 70 років несе у широкий світ пісню-сповідь, пісню-думу, пісню-душу – є Національний заслужений академічний український народний хор України імені Г.Г. Верьовки.

Зачаровує, найпотаємніших струн серця торкається кришталево-дзвінка, задушевна, п'янка та ніжна українська пісня. А саме з таких і складається репертуар славетного колективу. І линуть пісні, розлягаються над світом, збуджують прекрасні почуття і благородні поривання, несуть людям радість.

Однак не лише з радості народжується пісня. Так само тримала вона на своїх крилах, не давала впасти у безнадію й у часи кривавих лихоліть. Біль і тугу виливав народ співом - і з піснею відходили відчай, зневіра, втома... Тим-то у вересні 1943-го, у щойно визволеному Харкові і народився Український народний хор.
Створив його і керував колективом відомий український композитор і хоровий диригент Григорій Гурійович Верьовка.
З його діяльністю пов'язані становлення колективу, формування художніх і творчих традицій, які поєднують фольклорний народний спів із сучасною манерою виконання та професійною майстерністю.

По смерті Г.Г. Верьовки, 50 років, ці традиції успішно продовжував й удосконалював художній керівник та головний диригент, вихованець Одеської консерваторії (клас професора К. Пігрова), Герой України, народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, професор, академік маестро Анатолій Авдієвський.
Самобутність та високохудожнє виконання, настроєвість, музичність та гнучкість фразування, дивовижне розмаїття голосів, поєднання емоційності та стриманості, душевної відкритості та доброзичливого гумору, чистоти й безпосередності – ось чим зачарував та прихилив серця шанувальників пісні Національний заслужений академічний український народний хор України імені Г.Г. Верьовки.

Відколи наша держава вільна та незалежна, репертуар творчого колективу поповнився героїко-патріотичними та духовними творами українських композиторів.
І хоча б де виступав хор Верьовки, на рідних теренах чи в країнах близького зарубіжжя, чи в країнах Європи, чи на далеких континентах – скрізь українська народна пісня полонить душу, здобуває визнання та сприймається мов рідна.

Доречі Хор імені Григорія Верьовки дасть у Краматорську ювілейний концерт

Интересная статья? Поделись ей с другими:

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

КАЛЕНДАРЬ ОБНОВЛЕНИЙ

2019
Май
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Правила использования авторских материалов, размещенных на  сайте krampravda.dn.ua
В печатных изданиях материалы c krampravda.dn.ua можно использовать с указанием источника.
Использование материалов интернет-изданиями (сайтами), полностью или частично,  или ретрансляция контента в социальные сети разрешены только при условии размещения прямой гиперссылки, не закрытой от индексации поисковыми системами.
 
Материалы, размещенные в рубрике "Деловая жизнь", публикуются на правах рекламы.